USA presidendivalimistest

Autor: Abhirama
Kuupäev: 2001-09-03 13:29:46


Järgnev artikkel avaldati esmakordselt 12. detsembril Mega.ee portaalis, mille surma tõttu avaldame selle nüüd ka siin.

USA presidendivalimised on lisaks kõigele ka tänuväärseks uurimismaterjaliks astroloogidele. Kui ma oktoobri keskel otsustasin astroloogia vahendusel pilgu valimistele heita, arvasin, et järgmist presidenti ette ennustada on lihtne. Igasugune staatuse muutus, eesmärgi saavutamine ja eriti ühiskonnas kõrgele positsioonile tõusmine käib ikka horoskoobi kümnenda maja kaudu. Selle kohta on astroloogia ajaloos lõputult näiteid. Polekski vaja muud teha, kui vaadata, kumma põhikandidaadi horoskoobis kümnes maja valimiste ajal tugevamini esindatud on ja olekski võitja teada.

Kindluse mõttes planeerisin uurida kümnenda maja tugevust kõigi olulisemate prognoositehnikatega. Paraku aga tabas mind suur üllatus, kui peale presidendi kandidaatide horoskoopide väljaarvutamist selgus, et majad nende horoskoopides asuvad peaaegu täpselt samades kohtades.

Selline asi aga on astroloogi jaoks tõeliseks väljakutseks. Läbivad ju planeedid niisugusel juhul mõlemas horoskoobis samu maju üheaegselt ning olulised sündmused selliste isikute eludes toimuvad samadel hetkedel.

Kõnealune seis oleks ideaalne abielupartneritele, kuivõrd abielus peakski ju lapse sünd, elukoha vahetus, pereliikme surm ja muud erakordsed sündmused üheaegselt juhtuma. Kuid mida see tähendab presidendi kandidaatide puhul?

Ei saa ju kaks kandidaati üheaegselt presidendiks saada?! Ei jäänud muud üle kui asuda tõsisemalt horoskoope uurima. Bushi horoskoobis torkas kohe silma headtoov Kuu ja Jupiteri ühendus. Kuu tähistab poliitilises astroloogias rahvast ja Jupiter võimu. Kui need kaks printsiipi ühendada, siis saame isiku, kes on rahva abil võimule saanud. No selge! — mõtlesin mina. Nüüd on küll võitja käes!

Paraku aga vaatasin ma seejärel ka Al Gore horoskoopi ja ennäe imet! Ka tema horoskoobis olid Kuu ja Jupiter ühenduses! Seejärel avastasin ma, et neil mõlemal on ka Pluto esimeses majas. Pluto on planeet, mida seostatakse mõjuvõimuga suurte inimmasside üle.

Sellest mulle aitas. Oli selge, et nii sarnaste seisude puhul horoskoobis tuleb ka tasavägine valimisvõitlus. Sellise järeldusega aga üks korralik astroloog rahulduda ei saa ning ma otsustasin kandidaatide horoskoopide omavahelise võrdlemise asemel asuda võrdlema USA horoskoopi kandidaatide omaga.

Siinkohal hakkas Gore tugevalt alla jääma. Ma säästan lugejat keerulisest astroloogilisest terminoloogiast ja ütlen vaid, et George Bush on sündinud 6. Juulil ja USA sünnihetkeks peetav Iseseisvusdeklaratsiooni väljakuulutamise päev on 4. Juulil. See tähendab, et USA ja George Bushi horoskoopides on Päikesed omavahel ühenduses.

Kahepäevane vahe annab tavaliselt ühenduse ebatäpsuseks umbes kaks kraadi aga kuna USA sündis õhtul ja Bush hommikul, ning liigaasta fenomeni tõttu läheb üks kraad kaduma siis väheneb Päikeste vahe kõigest 27 minutini. Seda aga peavad astroloogid väga täpseks ühenduseks mis horoskoopide omanike eluteed tugevalt teineteise külge köidab.

Näiteid ei tule kaugelt otsida. Eesti vabariigi esimene president Konstantin Päts sündis 23. Veebruaril 1874 ja Eesti Vabariik 24. Veebruaril 1918. Päikeste vahe horoskoopides alla ühe kraadi!

Vaid paar nädalat tagasi ilmutas Mega portaal artikli Tiiu Silvesest ning seal on muuhulgas alljärgnev lõik:

Teleajakirjanik Ain Allas, kes aastate eest Silvese firmas töötas, kinnitab, et suhtleb oma kunagise tööandjaga siiani. "Saame väga hästi läbi, isegi sünnipäev on meil ühel ja samal päeval. Aeg-ajalt ikka kohtume."

Kas pole huvitav?

Niisiis on igaühe horoskoobis teatud tundlikud punktid ehk kraadid ning planeetide sattumine nendesse erinevatel aegadel põhjustab sarnaseid või omavahel seotud sündmusi.

Kuna Päikese liikumine on küllaltki ühtlane ja lisaks sellele veel seotud tänapäeval kasutusel oleva kalendriga, siis satub Päike igal aastal enamvähem samal kuupäeval samadesse kraadidesse ning niiviisi võib öelda, et lisaks tundlikele kraadidele on igaühel olemas ka n.ö. tundlikud kuupäevad.

See ei puuduta mitte ainult üksikisikuid vaid ka riike ja kogu inimkonda tervikuna. Kui USA jaoks on oluliseks päevaks 4. Juuli või selle lähedal asuvad päevad ning sel päeval sündinud inimesed, siis eesti jaoks tundub olevat üheks oluliseks kuupäevaks 28. September. 1994 aastal uppus sel kuupäeval reisiparvlaev "Estonia" ja käesoleval aastal sai eesti jällegi ülemaailmselt kuulsaks Erki Noole olümpiavõidu tõttu.

Kogu maailmale olulised sündmused kipuvad aga aset leidma 16. Juulil. 70. aastal hävitasid Roomlased juutide templi Jeruusalemmas, 1918 aasta 16. Juulil tapeti Venemaa viimane tsaar Nikolai II, 1945 toimus sel kuupäeval New Mexicos esimene tuumakatsetus ning 1969 startis kosmoselaev Apollo 11, mis viis esimese inimese Kuule.

Mõni skeptik võib siinkohal öelda, et iga kuupäeva kohta võib tuua hulgaliselt näiteid olulistest sündmustest ja nii see kahtlemata ka on, kuid siiski jääb 16. Juuli väga eriliseks kuupäevaks, kuna sel kuupäeval algavad uued ajastud.

Vaadake ise. Minu poolt esitatud kuupäevadel algasid kommunismiajastu, tuumaajastu ja kosmoseajastu! Mis ajastu algas 16. Juulil 70. aastal Jeruusalemmas jääb lugejale koduseks ülesandeks.

Abhirama, astroloog

Selle artikli kohta on 8 kommentaari!

....................................................................................................................
Odessa 2001-09-04 15:09:20

1) Milliseid andmeid sa kasutasid kummagi kandidaadi kaartide tegemiseks? Kust andmed pärit?

2) Teatavasti spekuleeritakse mitmete hetkedega, mis pretendeerivad Ühendriikide sünnihetkeks, miks kasutasid sa just seda? Pruugitakse ka 10 oktoobrit 1781 mil Cornwallis alistus Washingtonile, samuti Boydi kaarti 6 juuli 1775 kohta mil kongress sõja kuulutas. Rääkimata, et ka selle 4 juuli kaardi kohta on mitu levinud versiooni, nii Amburi kui Kaksikute tõusumärgiga.

Abhi, rohkem detaile on vaja. Sellise üldise jutuga püüad sa niisama uudishimulikke ja võhikuid. Teinekord kirjuta ikka täpselt mida ja miks sa kasutasid, muidu pole väga mõtet.

....................................................................................................................
Odessa 2001-09-04 15:10:25

Hmmh. Cornwallise kaart on 19 oktoobri peale siiski. Näpukas.

....................................................................................................................
Abhi 2001-09-05 12:55:30

Kasutasin järgnevaid andmeid allikast astrodatabank.com

Al Gore 31.03.1948 12.5300 Washington +05.0000 +38.5339 +077.0300
George Bush 06.07.1946 07.2600 New Haven +04.0000 +41.1800 +072.5500

Sõja kuulutamist või sõja lõpetamist ei saa kuidagi riigi sünnihetkeks pidada. Sõja kuulutamise hetkel sünnib sõda aga mitte riik ning sellele hetkele tehtud horoskoobiga võib sõja kulgu prognoosida. Vaenlase alistamise hetkel sünnib rahu ja sellele hetkele tehtud horoskoobiga võib rahu kestvust ja selle iseärasusi prognoosida. Riik sünnib ikka siis kui ta välja kuulutatakse. See on sama vana vaidlus mis inimese "tõelise" sünnihetke määramiselgi. Kas on õige hetk siis kui nabanöör läbi lõigatakse, või siis kui pea nähtavale ilmub, või esimene häälitsus, või hoopis viljastamise hetk jne...
Minu meelest ei ole siin midagi vaielda. Inimese või riigi sünnihetk on see hetk enne mida teda olemas ei olnud ja asi tahe. Aga kas Kaksikute või Amburi tõusumärgiga, ei olnudki minu jaoks oluline, kuna mulle tundus, et konjunktsioon päikeste vahel on piisav seos.

Nõustun kriitikaga, et jutt oli üldine. Eks mingi mõte on ka sellisel artiklil, iseasi kellele. Sina tundud astroloogiaga rohkem kursis olevat, seetõttu jääb see artikkel sulle igavaks. Ka minule endale jääks selline artikkel igavaks aga see ongi ju laiematele massidele kirjutatud. Ma kirjutasin selle ju spetsiaalselt MEGA portaalile. Horoskoop.ee -s aga sooviks küll reeglina tõsisemaid asju avaldada. Tundub, et ka sina oleks pädev midagi kirjutama. Mis sa selle peale ütled?

....................................................................................................................
Abhi 2001-09-05 15:46:52

Siinkohal vabandan Mega ees, sest paistab, et nad on suutnud oma arhiivi siiski ellu äratada.

Artikli originaal asub aadressil http://www.mega.ee/uudised/artikkel.asp/G=28/ID=57764

....................................................................................................................
Odessa 2001-09-12 21:04:56

> Kas on õige hetk siis kui nabanöör läbi lõigatakse,
> või siis kui pea nähtavale ilmub,
> või esimene häälitsus, või hoopis viljastamise hetk jne...

Ja milline sinu arvates on õige hetk? Minu jaoks nabanööri lõikamise hetk. Sellest hetkest peale on inimene iseseisev organism, ta ei sõltu enam kellestki muust kui iseendast ja tal on sellest hetkest peale oma saatus. Seni, kuni ta emaga seotud on, pole tal oma saatust.

Riigiga on samamoodi. Väljakuulutamine ei tee riiki riigiks, riik on riik alles sellest hetkest, kui ta on iseseisev ja oma saatusega. Me võime siin praegu kohe Tallinna vabariigi välja kuulutada aga ometi saaks see oma saatuse alles siis, kui see reaalselt võimalikuks osutub.

Mis aga minusse puutub, siis aktiivselt ei tegele ma astroloogiaga enam viimased 3-4 aastat umbes. Pealegi on mul pisut teine nägemus astroloogiast ja teine stiil kui siinkirjutajatel. Ma olen ratsionaalse ja analüütilise suhtumisega ja sellised haprale jääle minemised nagu astroloogia ja numeroloogia kokteili segamine või siis lääne ja ida astroloogia läbisegi kasutamine on minu jaoks nonsenss. Suveräänseid süsteeme ei saa omavahel suvaliselt miksida ja segada, argumenteerides kord siit, kord sealt. Kui midagi analüüsida, siis korraga vaid ühe taustsüsteemi piires. Holistlik maailmakäsitlus ei pea tähendama salatit suvaliselt hakitud teadustest.

See ei käinud nüüd mitte konkreetselt selle artikli või sinu kohta vaid meie eesti astroloogide kohta üldiselt. Ja see kohutav ebatäpsus, see ei meeldi mulle kohe üldse. Alati oleks vaja viidata allikatele, ära tuua kaarte võrdluseks ja mainida alternatiivseid lahendeid ning põhjendada miks just see valiti.

Ja see, et jutt läheb tavalisele inimesele, pole vabandus. Nad ei hakkagi kunagi juttu tõsiselt võtma kui neile udu ajada.

....................................................................................................................
Abhi 2002-09-12 09:27:12

Mnjah. Ekspress on ilmutanud artikli teemal, et kumb on siis saatuslikum, kas 13. või 16. kuupäev. Ei jäeta ka märkimata, et tähtede seisuga pole sellel pidagi pistmist.

http://www.ekspress.ee/viewdoc/7F34C9EBD255A859C2256C30003369FA

....................................................................................................................
appi 2003-10-26 15:37:23

Minu sünnipäev on 19. august 1972. 19. augustil 1991 sain 19-aastaseks. Siis oli teatavasti putš. Mida see peaks tähendama?

....................................................................................................................
sandman 2004-02-09 10:20:40

Astroloogia ei määra esintatust ,esinduse määrab hoopis inimese väljapaistvus ja pealehakkavus.

....................................................................................................................
1-8

Nimi
E-mail