Saturni ja Pluto kolmas opositsioon

Autor: Indrek Pajuste
Kuupäev: 2002-05-08 17:32:39


Eile (Teisipäeval, 7. Mail) kukkus alla kaks lennukit, üks Hiinas, teine Tuneesias. Sellega on sisse juhatatud maikuu, kui selle aasta üks pingelisemaid aegu.
Olen nõus Aapo Reinetiga, kes räägib oma eelmises kirjatükis, et planeetide seisud ei põhjusta iseenesest midagi. Nad on vaid märgid mingite energiate "väljavalamisest" . Täna hommikul nende ridade kirjutamise aegu on moodustumas taevas täpne Marsi ja Pluto vastasseis, mille mõju on paar päeva. Marss ise asub õhumärgis Kaksikutes ja Pluto tulemärgis Amburis. Mõlemad märgid on seotud reisimisega, veelgi enam — õhumärk Kaksikud on kindlasti seotud ka lennureisidega. Taustsüsteem on aga eilsetele sündmustele märksa tõsisem.


Mai lõpus toimub kahe kauge planeedi — Saturni ja Pluto — kolmas ja viimane täpne vastasseis. Eelmine jäi viimase aasta augustisse. 11. Septembrit mäletame kõik, nüüd on sarnane olukord. Ainult, et teemad, mis eelmine aasta sel ajal avalikkuse ette tulid, võiksid uuesti kõneainet tekitada (näiteks see, mis tabas siis turismi ja eelkõige lennuturismi, saab ilmselt uut hoogu). Erilise tähelepanu alla jäävad sündmused Iisraelis ja Afganistanis.


Et aga mõista Saturni ja Pluto opositsiooni parimal viisil, peaks minema tagasi aastasse 1982, kui toimus nende planeetide viimane ühendus, ühtlasi uue — ca. 40 aastase protsessi algus. Seda aega võib võrrelda uue Kuu loomisega. Teatavasti annavad kuuloomise hetkeseisud järgmiseks 30 päevaks kõige täpsemat informatsiooni.
Niisiis, mis toimus selle 40 aastase tsükli alguses? Siiski eelnevalt selgitan veel paari sõnaga mainitud planeetide tähendust.
Saturni on alati võetud kui Isa, süsteemi, piiride ja struktuuride sümbolit. Tema puhul võib rääkida ka Saatanast endast. Miks nii? Aga sellepärast, et igasugune süsteem võib oma võimu saavutamise ja hoidmise nimel saatanlikult käituda.
Plutot on seotud äärmuslike e. piirsituatsioonidega, suurte ja põhjalike muudatustega, surma ja uuestisünniga. Looduses kajastavad tema olemust hästi maavärinad ja — lihked, ühiskonnas sõjad. Seega nende kahe planeedi kaudu saab aimu ühest tsüklilisest protsessist ühiskonnas, mis kestab ligemale 40 aastat ja toob endaga kaasa suuri muutusi selle ühiskonna vormides ja struktuurides. Praegu oleme seega viimase tsükli poolepeal ehk "täiskuu faasis".


Mis siis juhtus 1982/83 aastal (täpne konjunktsioon oli 8. Novembril 1982)?
Huvitavad asjad sündisid meie lähinaabriga. Afganistani sõda oli käimas, aga oli selge, et NLiidul midagi head sealt loota ei ole. Tagatipuks suri 11. Novembril suur juht ise. Ametlikult saabus surm sel päeval ehk kolm päeva peale täpset Saturni ja Pluto konjuktsiooni. Kes teab millal surm tegelikult saabus. Brezhnev oli läinud ja hääbuma hakkas ka 20 aastat külvatud kujund peagi saabuvast kommunismiajastust.
Mis juhtus mujal maailmas? Iisrael okupeeris samal aastal Liibanoni alasid, rünnates Palestiina Vabastusorganisatsiooni. Suurbritannia ja Argentiina vahel toimus Falklandi sõda. Eriti traagiline kindlasti argentiinlastele. 1993. aastasse jäid rahvusvaheline skandaal NLiidu territooriumil allatulistatud Lõuna-Korea reisilennuki üle ja USA sissetung Granadale Kariibi meres.
Nagu näete, leiame sellest ajast mitmeid sarnasusi tänase päevaga.
Venemaa püüab tulutult lõpetada sõda Tsetsheenias. See, mis toimub Argentiinas, Iisraelis ja Afganistanis on samuti traagiline. USA invasioonid, olgu sõjalised või majanduslikud on üsna tavalised nähtused.


Kui nüüd tulla tagasi Saturni ja Pluto viimase 40-aastase tsükli juurde ja vaadata esimest tõsist pingeaspekti — kvadraati ehk n.ö. "Kuu esimest veerandit", mis tekkis 93/94 aastal (täpsemini 20.3.93, 9.10.93 ja 2.1.94) siis siit leiab üht-teist huvitavat täienduseks .
Venemaal käis jälle kammajaa. President Jeltsin sõdis oma poliitiliste vastaste ehk parlamendiga. Viimane tahtis talt võimu üle võtta. Ega tal muud teha jäänud kui tankitorud parlamendimaja poole suunata ja tuld anda.
Taaskord oli väga tõsine Iisraeli Palestiina konflikt, mis kulmineerus septembri alguses 1993.
Meie jaoks juba üllatavalt tähelepanuväärne fakt — 29.märtsil 1993 — 9 päeva peale esimest kvadraat-aspekti pannakse plahvatama pomm (nüüdseks kadunud) Maailma Kaubanduskeskusesse. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et see oli vaid eelmäng.
Viimase kvadraataspektiga 94. aasta jaanuari alguses algas tulevane pikaleveninud sõda Jugoslaavias.
Nüüdseks võib öelda, et Saturn ja Pluto on seal tõesti tohutult tööd teinud ja ametlikud struktuurid, võimud ja riigid pea-peale pööranud. Loomulikult on see toimunud suure vägivalla ja äärmuslikkusega, aga seda Pluto sümboliseeribki.Tegelikult võib lähiajalukku kaevudes leida veel teisigi huvitavaid fakte, aga see ei ole selle artikli eesmärk. Püüan vaid lahti seletada üht kosmilist rütmi, mis nii ilmselgelt ühiskonnnas ennast väljendab ja praegusel ajal ennast selgelt ilmutab. Loomulikult on sellel rütmil ka omad harmoonilised seisud, kuid siinkohal ei hakka ma lugejate aega ja ekraaniruumi kokku hoides pikemat ülevaadet tegema. Paraku on elus ka nii, et kõik negatiivne hakkab kergemini silma ja on paremini meile õppetunniks kui need sündmused, mis pingeteta laabunud.


Sõjad ehk Pluto muuudab ühiskonda põhjalikult ja vajadus viia aeg-ajalt ühiskond äärmuslikku situatsiooni on loomulik. Oma tegevuses unustavad inimesed sageli põhimõtted, mis on igavesed ja universaalsed ning pühenduvad jäägitult tänasele heaolule. Aapo Reinet ütleb õigesti. Jumalat tasub paluda küll. Seeläbi muutume paremaks ise, muutub ka meie homne päev. Ja kui "kell kukub", võib ehk kergemat karistust loota…


Indrek Pajuste
08. mai 2002

Selle artikli kohta on 13 kommentaari!

....................................................................................................................
autor 2002-05-09 09:43:48

Artiklist jäi välja üks huvitav tähelepanek.
26. mai ümbrus on igati huvitav aeg. Lisaks sellele, et toimub
Saturni ja Pluuto täpne opositsioon, on täiskuu aeg ja Kuu ise on
Pluutoga konjuktsioonis! Huvitav on ka fakt, et sel päeval toimub
kahe asteroidi SHARON ja POWELL täpne ühendus! Kellele need nimed
midagi ei ütle, siis teadmiseks, et üks on Iisraeli peaminister
ja teine USA välisminister. Omavahel on nad juba mitu korda kohtunud.
Huvitav, mis toimub sel päeval?

Lähtuvalt artiklis öeldud faktidest ootaks mingisuguseid huvitavamaid sündmusi ka Venemaalt. Kuidagi väga vaikne on seal...

....................................................................................................................
y2001 2002-05-09 15:15:48

Sa räägid, et 26. mai ümbrus on huvitav aeg? No näiteks 25. mail toimub Tallinnas Eurovisioni lauluvõistlus... Kusjuures asteroid Estonia on taaskord ühenduses Päikesega (nagu Estonia uppumisegi puhul)! Täpses ühenduses on asteroid Estonia aga asteroidiga Chaos. Ei taha mulle see pilt eriti meeldida - võimalikud on erinevad äärmused - kas Eesti paneb jälle esikoha kinni, või juhtub kontserdi organiseerimises mingi totaalne ämber.... No loodame ikka seda esimest varianti...

....................................................................................................................
autor 2002-05-09 17:00:04

Tubli y2001!
Tegelikult, kui täpne olla, on Estonia, Chaose ja Päikese ühendus
kaks päeva ennem, ehk 23. mail. Lauluvõistluse võitu on siit
küll raske välja lugeda. Seda enam, et Eesti Vabariigi kaardis
annab transiitne Uraan terve selle aasta opositsioone nelja
planeedi ühendusele (Päike,Merkuur,Veenus,Jupiter) Lõvis.
Pigem oleks tõenäoline mingi grupi vaenutegevus või provokatsioon
kõnealuse ürituse suhtes.

....................................................................................................................
y2001 2002-05-09 18:49:07

Sa kirjutasid -

"Lähtuvalt artiklis öeldud faktidest ootaks mingisuguseid huvitavamaid sündmusi ka Venemaalt. Kuidagi väga vaikne on seal..."

No nii. Nüüd on siis Venemaal ka pauk käinud... Kuna 9. mai on venelastele võimas sümbol, siis täna Dagestanis toimunud pommiplahvatus omab märkimisväärseid tagajärgi. 9. mai "ületoidetud ja ärahellitatud egregor" ei talu sellist mõnitamist, tulemust pole raske ette näha...

Veel oli tähelepanuväärne uute ja vanade stalinistide meeleavaldus, mis ületas senised tagasihoidlikud piirid.. Noored vihased vene mehed rusikatega vehkimas, juriustimenkolikud ilmed ees....

....................................................................................................................
abhi 2002-05-10 18:34:34

No kui nüüd veelgi täpsem olla, siis leiab 26. mail aset lausa KUUVARJUTUS, mitte lihtsalt täiskuu.

Ja kuna asteroid Estonia on Päikesega ühenduses, siis osaleb ka tema varjutuses...

Märkimata on veel jäänud Marsi ja Uraani täpne kvadratuur.
Uraan on sealjuures ühenduses asteroidiga Europa.

Asteroid America on ühenduses Chironiga. Kas siin on võti???

Saturni ja Pluto opositsioonid toimusid/toimuvad siis sellises järjekorras:

05.AUG.2001
02.NOV.2001
26.MAY.2002

Nagu kõik juba ilmselt teavad, toimuvad olulised sündmused PEALE harvaesinevaid planeediseise, mitte TÄPSELT nende ajal.

05.AUG.2001 -> 11.Sept terroriakt
02.NOV.2001 -> 11. või 12. november, lennuõnnetus Queensis
26.MAY.2002 -> juuni 2002 ?????????

....................................................................................................................
Valor 2002-05-12 13:28:35

Eelnevale möningaid omapoolseid infomõtteid.
26.mail toimuv Kuu varjutus on saarose 4N seeriast, siia seeriasse kuulub ka kuu aega hiljem Kaljukitse 3 kraadis toimuv Kuu varjutus(26.06.) ja samuti 10.06. toimuv Päikese varjutus Kaksikute 20-das kraadis.
Varjutuse seeria-see on tema iseloom, tema võime mõjutada maailmasündmusi ja inimeste elus toimuvaid sündmusi.
Päikese varjutuse effekt või toimesündmus saab selgemaks kui varjutuse punktile (20 kraad )tuleb esimene kvadrant või opositsioon Päikese, Marsi või Saturni poolt.Antud juhul teeb esimese aspekti Päike, kvadrandi ööl vastu 13.09 20-das kraadis.
Nüüd vaatame selle punlti asukohta inimese, riigi jne. kaardis ja mis mõjud tal on majade valdkonnas ning mis aspekte see punkt teeb.
Varjutus seeriast 4N (kokku on 38 seeriat, 19 põhja ja 19 lõunasõlme omi)iseloomustavad jooned oleksid- piirangud, illusioonid, tagasihoitus, lahusolek.
Võivad toimuda sündmused, mis blokeerivad nii inimest, riiki, jt.Selle mõjul inimene võib teha ebaõigeid otsuseid, valesti hinnata olukordi või oma jõuvarusid.Parem oleks oodata, kuni varjutuse mõju on möödunud.Seda saarose seeriat loetakse üldiselt raskeks.
Sellest seeriast (4N)viimane Päikese varjutus oli 30.05.1984.9 kraadis Kaksikutes,tuleb tulevikus 21.06.2020 0 kraadi Vähis.
EV 20.08.1991 kaardis on Neitsis 22 kraadis Marss,6 majas.Kuues maja tähendab muu hulgas ka katastroofe, Marss aga plahvatusi.Selles kaardis valiteb Päike 5 maja ja Marss on 6 ja12 majade kaasvalitseja.
20 Neitsi kraadipunkt teeb ühenduse 6 maja tipuga, sekstiili Pluutoga, Lõunasõlmega, trigooni Põhjasõlmega.
24.02.1918 aasta kaardis on 20da kraadi punkt Neitsis ühenduses AC-ga.1majas, kvinkuksis 6 maja tipuga ja Merkuuriga.
Varjuruse realiseerimise mehhanism toimib enamasti alati hiljem,nad vajavad küpsemise 3 *9 kuulist etappi.10.06. Päikese varjutuse ja temaga kaasnev toimemehhanism saab edasise jätku 11.03.2003,kulminisatsiooni 8.12.2003,sündmuste lõpliku toimumise6.09.2004 aastal.
26.05.Kuu varjutuse punkt on küllaltki lähedal nn.katastroofide teljele, 8-10 kraadi Kaksikud-Ambur.Sel ajal on Päike ja Kuu ühenduses kahe kurja kinnistähega.Kuu Antaresiga jaPäike Aldebaraaniga.

....................................................................................................................
kristjan 2002-05-15 13:05:17

Eile-täna toimub Islandil, Reikjavikis NATO välisministrite
tippkohtumine ja samal ajal on asteroidid ISLANDICA (nr.8970)
ja NATOri (nr.5520) täpses ühenduses 28-29 kraadi Kaksikutes!
No mis sa oskad kosta...

....................................................................................................................
autor 2002-05-23 12:36:16

Eelnevalt vaata 2 ja 3.ndat kommentaari!

Lugedes tänase (23.05)SL Õhtulehe esilugu ei oska tõesti enam midagi kosta. Tõsine skandaal on Esto TV meeste poolt väidetuna tulemas.
Kas sellest kaost ka sünnib, eks ole lähipäevil näha.

Tõepoolest, töötab nagu kellavärk...

....................................................................................................................
Abhi 2002-05-24 11:46:27

Elame näeme. www.minut.ee on kah ühe huvitava Eurovisiooni puudutava loo avaldanud. http://www.minut.ee/article.pl?sid=02/05/23/1637219&mode=nested&threshold=-1 Segadust peaks siiski jätkuma...

....................................................................................................................
Shani 2002-06-30 23:35:08

Mida võib tähendada sünnikaardil Pluuto ja Veenuse konjunktsioon (orb.0kraadi3min) Skorpionis 12. majas?
Kuidas arvestada soodsaid Saturni seise?

....................................................................................................................
1-10 11-13

Nimi
E-mail