Kuivõrd inimene on biorobot?

Autor: Aapo Reinet
Kuupäev: 2002-04-29 13:29:05


Vene õigeusk ütleb, et meile tuleb pähe kolme sorti mõtteid: omad mõtted, heast vaimust ja kurjast vaimust inspireeritud mõtted. Sisendused võivad olla nii kavalad, et me ei pruugi aru saada kust miski tuleb.

Et asjasse selgust tuua, kummaline küll, peame pöörduma esialgu astroloogia poole. Päikesel ja Kuul on planeedile Maa kindel füüsikaline mõju ja ka nende astroloogilise mõju võib taandada sellele kui näiteks analüüsime sünnikaarti. Kuid saatuslikus astroloogias ei aita meid Päikese ja Kuu füüsikalised mõjud sammugi edasi.

Astroloogid harilikult ei juurdle astroloogia toimemehhanismi üle. Teadlased suhtuvad astroloogiasse kui mingisse nurisünnitusse, sest nad teavad väga hästi kui kaugel on enamik planeete Maast ja et mingit füüsikalist mõju lihtsalt olla ei saa. Miks siis ikkagi meid otse mõistusevastaselt mõjutab näiteks kahe hirmkauge planeedi ühendus kusagil ilmaruumis. Vahel jälle peaks nii väga mõjutama, aga ei mõjuta.

Okultismi iidne reegel ütleb: „Nii nagu üleval, nii ka all." Ehk teisisõnu - nii nagu on makrokosmoses, nii on ka mikrokosmoses. Aga milline toimemehhanism tagab selle igivana okultse reegli kehtimise? Et asjas veelgi kaugemale jõuda, peame rääkima ka pendeldamisest. Esialgu tundub vist jälle kummaline. Meil on levinud pendli taoline käsitlus, nagu oleks sellel, kelle käes pendel liigub mingi eriline sensitiivne võime. Minu kogemusest lähtudes pole selline nägemus õige. Pendlit, õigemini pendliga seotud kätt liigutavad teispoolsuse olendid. Juhtus nii, et ma tegin pendeldamises vigu. Küsisin arvatavasti keelatud asju, püüdsin tungida informatsiooni, mida minul kui inimesel pole õigus teada. Kingsepp jäägu ikka oma liistude juurde. Veel juhtus ka nii, et kingsepp sai isegi karistada ja eksimusele iseloomulike astroloogiliste seisude ajal. Oli isegi nii hull, et lõpp paistis käes olevat, aga viimaks päästeti siiski ära. Vaatasin hiljem astroloogilist kaarti, võdin käis üle selja, peaaegu surmaseis oli peal.

Süsteem toimib selles mõttes hoiatamata, et küsimusele keelatud teabest võiks ju lihtsalt mitte vastata ja küsijal oleks kohe selge, et midagi on vist viltu, aga vastused (eksitavad vastused) tulevad ja süükoorem kasvab. Möödus siiski tükk aega ja veel vigu kui lõplikult jõudsin jälile ehmatavale tõsiasjale: need, kes liigutasid pendlit põhjustasid ka füüsilised vaevused ja mis peamine - kooskõlas astroloogiliste seisudega.

Kui teispoolsuse olendid suudavad mõjuda meie närvisüsteemile nii, et pendliga käsi hakkab liikuma, siis on vene õigeusu seisukohas meie mõtetest ehk tõttki. Kuid jah - päris kindlasti on tõtt, sest süsteem toimib ju nii, et enamjaolt tead juba enne pendli liikuma hakkamist kuhu poole see õieti toimub. Järelikult toimub ka mõttesisendus.

Nüüd liigume jälle astroloogia poole tagasi ja võtame luubi alla autoõnnetused. Need võivad olla täiesti juhuslikud ja absoluutselt mitte juhuslikud. Teisalt on väga kummaline, et keerulised autoõnnetusele osutavad planeediseisud neid kuidagi ka otseselt põhjustaksid. Peab olema mingi muu mehhanism, mis toimib nii, et all saab olema nii nagu üleval.

Aga kas need olendid, kes suudavad liigutada pendlit, suudaksid konstrueerida autoõnnetusi? Suurtel kiirustel võivad vägagi väikestel mõjudel olla hukatuslikult rasked tagajärjed. Millimeeter rohkem või vähem gaasipedaali vajutada ja õnnetus ongi käes.

Kui teispoolsuse olenditel võib olla asja meiega, siis mis tegemist võib neil olla astroloogiaga? Märkimisväärsed sündmused inimese elus kipuvad toimuma ikka siis kui transiitplaneedid moodustavad sünnikaardi planeetidega palju aspekte (aspektid on teatud kindlad nurkseisud planeetide vahel). Head aspektid - head sündmused meie maise mõõdupuu kohaselt, halvad aspektid - halvad sündmused meie maise mõõdupuu kohaselt.

Arvan, et saladuslik keegi, kui mitte kohe välja öelda, et Jumal, on asja korraldanud nii, et mida rohkem on planeetidevahelisi aspekte, seda suurem tegevusvabadus on teispoolsuse olenditel ja vastavalt aspektide iseloomule.

Teispoolsuse süsteemil, mis ometi meiega meie närvisüsteemi kaudu kokku puutub, näib olevat samuti midagi arvutisarnast, kuhu planeetide liikumised on täpselt sisse kirjutatud. Või kui arvutit ei ole, siis on see kõik lihtsalt üleloomulik ja millega me oleme harjunud seostama üleloomulikku - aga Jumalaga ju. Miks ma seostan üleloomulikku Jumalaga, aga mitte Kuradiga. Aga sellepärast, et astroloogiline süsteem on aus süsteem - ei löö ette hoiatamata selja tagant. Astroloogia järgi toimimine on midagi spordi võistlusreeglite sarnast. Poksija teab ju, et enne kohtuniku märguannet teda mingil juhul ei rünnata.

On inimesi, kellega teispoolsuse olendid ei ole seotud. Nende astroloogilised kaardid lihtsalt ei tööta. Samuti ei tööta kaardid siis, kui astroloogiline seis on, aga teispoolsuse olenditel pole põhjust tegutseda või pole neil käsku tegutseda!? Planeedid ei ole jumalad, planeediseis on vaid kood, lubav põhjus selleks, mis oli juba ammu varem plaanitsetud. Nii, et Jumalat tasub ikka paluda küll.

Olin teinud ravitseja Luule Viilmale astroloogilise sünnikaardi 1994. aastal ja pärast temaga juhtunud traagilist autoõnnetust on nagu mingi jõud sundinud mind oma mõtteid kirja panema astroloogia ja teispoolsuse seostest. Viilma isiksus oli väga särav ja väljapaistev. Tema surmakaart ei ole juhuslik planeetide seis. Kõik on kraadikümnendiku ja tunniajalise täpsusega paika pandud. Ma ei ole midagi nii ettemääratut varem astroloogias kohanud. On ülimalt tõenäoline, et selline aspektseis esineb ainult üks kord elus. Kokkulangemine on ajaliselt nii täpne, et see on üleloomulik. Meediumilt vastu võetud tekstis ütleb Viilma, et ei saanud ränka koormat hingelt maha oma õpetusega. Antud aspektseisu ajaks vist oleks pidanud saama. Ta ütleb ka, et looja seadused on ülimalt õiglased ja meie meelest karmid. Jah, olen ka ise nii tundnud.

Kuivõrd me siiski oleme juhitavad kui saatuslikul momendil meie vaba tahe enam mingit rolli ei mängi? Kas meie, mahajääjad võime sellest maisest traagikast teha ka mingeid enesele olulisi järeldusi? Paradoks! „Ellujäämise õpetuse" autor hukkus traagiliselt, ettemääratus oli olemas. Kõigepealt vähemtähtsast. Kas raskest seisust oleks võinud mööda hiilida. Võib-olla jah, selleks korraks, kui Viilmale oleks tehtud detailne aastaennustus. See oleks tähendanud planeediseisude tuima päev-päevalist läbihekseldamist arvutil, tagajärjeks paar päeva autosõidukeeldu. Aga kunagi oleks tulnud jälle suure lubavusastmega seis. Juhtunus tähtsaim on - ma julgen arvata - hoiatus!

Eestis on ravitsejaid, pendeldajaid, kurja silma või needuse äravõtjaid jne ruutkilomeetri kohta vist küll rohkem kui üheski teises riigis. Kas pole mõttekas tõmmata mõningaid paralleele Andrus Kivirähu „Rehepapiga" Kas me ka tänapäeval ei tegele krati meisterdamisega ainult veidi teises vormis ja ei anna endale üldse aru, et kratiga tegu on? Arvan, et kui me teispoolsuse olendite teeneid kasutame ja selle pealt kasu saame, kas raha või mõne muu teenuse näol, olemegi endale krati teinud. Krati eest aga tuleb maksta ja seda saame teha ainult iseendaga. Kui võlg paisub liiga suureks, siis juba selles elus. Kui mitte selles, siis järgmises elus. Jumala veskid jahvatavad aeglaselt kuid kindlalt. Paljud nö. sensitiivid on ise haiged. Kuid sensitiive ju ei eksisteerigi. Nö. sensitiivsed võimed annavad inimesega sümbioosis elavad vaimolendid.

Ja veel sõnum nendele, kes õpetavad pendli kasutamist või kasutavad seda ise. Kasutades pendlit suhtleme mõne teispoolsuse olendiga. Asju tuleks nimetada nende õigete nimedega. Asi pole mitte meie erilises tundlikkuses, vaid selles kas suhelda sooviv olend on olemas. Pendel „räägib" tõtt ainult nendele, kes on tema arvates tõe rääkimise väärt. Ülejäänuid ta lihtsalt lollitab. Kolm-neli aastat tagasi lipsas lehtedest läbi teade ühe piirkonna energeetiliselt heade ja halbade kohtade kaardistamisest kusagil Lõuna-Eestis. Vald oli eraldanud selleks isegi raha. Lõpuks määrati pendli ja nõiavitsa abil ka initsiaatori kaevule parim asukoht, mida aga polnud, see oli vesi. Tegemist oli järjekordse lollitamisega.

Selle artikli kohta on 15 kommentaari!

....................................................................................................................
Matrix 2002-04-29 16:37:58

Kas autor on näinud filmi "Matrix"? Seal toimub sama süsteem pisut teises situatsioonis, kuid sarnasused on täiesti olemas.
Astroloogiline muster ongi see maatriks, mille läbi mingi teine reaalsus end ilmutab. Kas just need on "olendid", kes meid mõjutavd, see on muidugi iseküsimus... Inimestel on juba iidsetest aegadest komme anda neile tundmatutele energiatele inimlikke või jumalikke omadusi. See selleks.
Kes on lugenud Urantia raamatut, teab, et seal on kõik energiad isikustatud, seega pole selline “vaimude nägemine” midagi uut. Inimene ei pea arvama, et ta suudab reaalsust mõista. Ja kui ta reaalsust ei mõista, mõtleb ta enda jaoks välja mingi süsteemi, konstrueerib mingi mudeli, mille järgi oma elu seada. Nii on lihtsam elada. Kuid need mudelid TOIMIVAD, mis siis, et on välja mõeldud... Inimene loob pidevalt uusi vaimseid reaalsusi, mis mingil teisel tasandil grupeeruvad ja vajalikul hetkel füüsilisse maailma sisse tungivad. Nii on kõikide religioonidega, õpetustega, süsteemidega, loomulikult ka astroloogiaga....

....................................................................................................................
veronika 2002-05-22 11:26:15

ei olegi nagu midagi öelda

....................................................................................................................
Diana 2002-06-03 16:30:04

Mind hakkas astroloogia huvitama ammu.
Siis tekkis huvi sensitiivide vastu ja
seejarel usu vastu. Minu arvates on need
3 asja tihedalt seotud. See artikkel oli
aga eriti huvitav, sest see sisaldas asju,
mida ma ei teadnud. Ma pole ise nii pohjalikult
moelnud selle peale, aga nuud pani see mind
veel rohkem selle peale motlema.

....................................................................................................................
Diana 2002-06-03 16:34:02

Vaga huvitav oleks sellel teemal artikli
autoriga kirjutada. Olen eelmise kommentaari
autor 16:30:04

....................................................................................................................
Abhi 2002-06-03 16:39:06

Jah Diana, astroloogia, sensitiivsus ja religioon on tihedalt omavahel seotud. Lisaksin siia veel psühholoogia ja filosoofia. Vähemalt.

Muuseas, Vene Õigeusu kirik võttis hiljuti vaevaks astroloogiat tunnistama hakata. Kui vene keelt valdad, siis võid sellest lugeda aadressil http://stargate.ru/ru/761

Autoriga võid suhelda minu mailiaadressi kaudu, kuna ta ise internetti ei kasuta. Küsin ta käest, ehk soovib ta sinuga telefoni teel suhelda.

....................................................................................................................
Sama märatseja 2002-07-26 04:15:27

Artikkel on sisuliselt õige, iidamast-aadamast sama põhimõte meie keskkonnas, aga proovi seda mõnele perearstile vms. seletada IRW

Fcng KGB-l oli juba selline tehnika, et nad (akadeemilise haridusega lihtarstid jne) s***ksid ennast täis. Isegi tipp-uurijaks/ülekuulajaks ei saanud KGB-s ilma biovoolude ülemöötmiseta (ülekuulaja oma peab selgelt tugevam olema, kui ülekuulatava) jne.

Siis Moskva KGB laborite olendite materialiseerimiskatsed jne jne.
Ja siiani inimmassid vaatavad mokk tõllakil, kui midagi natukenegi püüad selgitada (kasvõi omaenda seisukohta).

Vana kala. Ei viitsi rohkem seletada.

Mul on kopp ees.

....................................................................................................................
Sama märatseja 2002-07-26 04:19:29

Ja veel: paljud õppejõud ülikoolides on vaid tavalised oma koolkonna põhimõtete pealesurujad. Nii kui püüad miski innovaatilise ideega lagedale tulla teaduskraadi tegemisel, siis vaadatakse sind nagu tulnukat. Ikka piiratud tüübid. I´m wery pissed off about that!

....................................................................................................................
kt 2003-07-30 22:36:27

Eksole monel inimesel astroloogilised kaardid toimivad ja teisel jalle ei toimi ja kui toimivad ja pohjust pole siis ei toimi.Niisiis sellel kellel kaardid ei toimi voib ukskoik kui palju si..a elus kokku keerata kaardid lihtsalt ei toimi.Ja kui monel inimesel sunnist saati koik pe..se laheb siis on hea oelda et see on astroloogia et eelmises elus tahendab tegi miskit pattu.Ja eesti vabariik koos ulejaanud idaeuroopaga.Mida on astroloogidel selle kohta uldse oelda-mida suurem roovel,mida vaiksem sudametunnistus ,mida nahaalsem ja ulbem seda ilusam elu on.Ja siis veel uritavad raisad oelda et susteem on aus.Kas saab veel uks susteem nomedam olla.uhes elus ja teises elus.Kui see sust on nii voimas ja tugev siis miks ei juhtu patutegijatega juba selles elus midagi halba voi siis monel ka juhtub ja teisel mitte.Kui miskit teed peaks ka saama karistada kasvoi 10 aasta parast aga ikkagi selles elus.Koigile naituseks,uskuge mind maailm oleks palju parem paik.usu siis siin midagi voi mitte moelge ise valja.Edu teile kogile.

....................................................................................................................
TOLERANT 2004-04-06 05:45:33

IKKA VEEL PEATE SELLES MAAILMAS VIIBIMIST SUUREKS ÕNNEKS. LUULE VIILMA LÜLITUS SEAL, KUHU TA SELLEST ELUST SUUNATI, OTSEKOHE TÖÖSSE. ILMSELT OLI TEMA AEG SELLES MAAILMAS TÄIS. PEALEGI ON TEMA POOLT KOKKUKIRJUTATU NÜÜD TEMA ÕPILASTE JAOKS SUUREPÄRANE JA PIKAAJALINE RAHATEENIMISE VAHEND. NAGU PRINTSESS DIANAT, NII ÜRITATAKSE KA LUULE VIILMAT TEHA MINGIKS ÜLELOOMULIKULT KÕRGETASEMELISEKS OLENDIKS. TEISE POOLE ESINDAJAD VASTUPIDI VÄITSID NII TEMA ELUAJAL, KUI PRAEGU, ET SEE OLI LIHTSALT KURITEGELIK INIMESTE LOLLITAMINE. MÕLEMAD SEISUKOHAD ON EKSLIKUD.

....................................................................................................................
FöönX 2004-10-16 16:37:00

- nö. saatuse veskid on aeglased, aga õiglased: 1) millisesse perre-inimeste juurde ISE tulid, 2)mida nad sinu-juba tulekul mõtlesid- see loob su elusaatuse programmi, 3)oma programmid mis seotud planeedimõjudega ja karmareaga... enivei...

- niipalju kui on inimesi on ka erinevaid saatusi.

- kui tulevast lapsukesest tahetakse ainult kasu, ehk: no kui vanaks jään siis kes mind ikka üleval peab, võib muidu suht lihtsa ja hea saatusega inimese elu vabshee õudusunenäoks muuta. ja fkoos, see karma staff ähvardab selga ronida...

- teispoolsuse olendid ei tohi infi välja anda, tihti.

- sensitiivid aga on tihti selletõttu haigevõitu, et neile on võimalus antud eelkõige ise end terveks teha. see on nagu eksam. kes enne hakkab teisi nö. remontima, ei saa tihti mingeid tulemusi, või siis sekundaarseid. kuid tegelt, sellele teele juba pandud inime omab varem või hiljem teadmisi universumist. kaasa aitab üksindus, isegi tsölibaat ja kohe hakkab puhuma värske õhk kuskilt... jne. ta-ta-taa.

- tõepoolest, kahjuks enamus inimesi siin planeedil sünnivadki kiviks. (või liivateraks...ha-ha.)....................................................................................................................
1-10 11-15

Nimi
E-mail