Tallinna horoskoop

Autor: Peeter Tammela
Kuupäev: 2000-12-19 10:46:04


TALLINNA 12 ASTROLOOGILIST SEKTORIT

Astroloogia on õpetus terviklikkusest. Põhiline reegel - iga osake sisaldab endas infot ka Terviku kohta. Tervik mingil ajahetkel (näiteks päikesesüsteem inimese sünnihetkel) annab võtme mingi osakese või üksuse (näiteks inimene) mõistmiseks, tema olemuse ja saatuse prognoosimiseks.
Astroloogiat kui Süsteemi saab kasutada ja ka kasutatakse äärmiselt erinevates eluvaldkondades - alates inimesest lõpetades mingi idee tekke ajalise fikseerimisega.
Astroloogias võib võtta suvalise terviksüsteemi ja selle siis "teisendada" või tõlkida astroloogiliste printsiipide keelde. Inimese puhul leitakse sodiaagimärkidele ja planeetidele eelkõige psühholoogilised vasted. Mingi konkreetse protsessi puhul leitakse vasted lähtuvalt selle protsessi iseloomust ja otstarbest. Üks astroloogia harudest, nn. "horaar-astroloogia" tegeleb näiteks küsimuste ja vastuste vormis probleemidele lahenduste otsimisega. Kandev idee on see, et mingit konkreetset küsimust küsitakse tavaliselt sellisel ajahetkel, mille (siis ajahetke horoskoobi) uurimise kaudu leitakse ka vastus küsimusele.
Seega saab horoskoope koostada nii inimestele, riikidele, organisatsioonidele, konkreetsetele ettevõtmistele kui ka ideedele ja otsustele. Pole sugugi ükskõik, millal teile mõni idee pähe tuleb. Fikseerides selle idee sünni kellaajaliselt, võite edaspidi "Idee horoskoobist" väärtuslikke juhtnööre või hoiatusi välja lugeda.

Astroloogia on viidud ka füüsilise ruumi tasandile. Seda süsteemi nimetatakse lokaal-ruumi astroloogiaks. Lihtsuse mõttes võib süsteemi nimetada ka ilmakaarte-astroloogiaks.
Sellel süsteemil rajaneb ka mingi konkreetse koha (linna või muu üksuse) astroloogiline iseloomustus. Võtame siis lähema vaatluse alla Tallinna geograafilise horoskoobi (sest on olemas ka Tallinna ajalise algushetke horoskoop - kui taanlased linna üle võtsid).
Lokaal-ruumi astroloogia aluseks on nn. "keskpunkti seadus". Näiteks Tallinna puhul tuleb leida kõigepealt Tallinna keskpunkt, "linna süda" - see on siis koht, mis sümboliseeriks linna kui tervikut. Tavaliselt võetakse linnade puhul selleks keskpunktiks linna keskväljak või mingi muu paik, mille ümber "elu keeb". Tallinna puhul töötab kaks punkti - Raekoda ja Pikk Hermann. Raekoda töötab rohkem praktilisel tasandil, Pikk Hermann kui riigilipu asukoht sümboliseerib rohkem Tallinna kui võimu keskust.
Vaatame siis Tallinna kui tervikut, lähtudes sellest, et Tallinna sümboolne keskpunkt on Raekoda (või Raekoja plats). Tuleb arvestada, et on väike vahe, kas võtta keskpunktiks Raekoja hoone või siis Raekoja platsi keskkoht.
Kui keskpunkt on leitud, võib asuda linna jagamisele sodiaagimärkideks. See toimub ilmakaarte alusel järgnevalt:

1. Põhi - Kaljukits
2. Lõuna - Vähk
3. Ida - Jäär
4. Lääs - Kaalud

Kui need neli ilmakaart on sellisel viisil sodiaagimärkideks teisendatud, saab kergesti paika panna ka ülejäänud sodiaagiringi. Kuna sodiaagiring koosneb 360 kraadist, vahetub iga 30 kraadi tagant sodiaagimärk.

Linna kaardil on seda kõige parem teha ümmarguse malliga. Asetades Tallinna puhul malli keskkoha Raekoja hoonele, peaks mallil asuv 270 kraad jääma põhja, 360 (0) idasse, 90 lõunasse ja 180 läände. Kui mall on selliselt paigas tekib järgnev vastavus kraadide ja sodiaagimärkide vahel:

0-30 Jäär
30-60 Sõnn
60-90 Kaksikud
90-120 Vähk
120-150 Lõvi
150-180 Neitsi
180-210 Kaalud
210-240 Skorpion
240-270 Ambur
270-300 Kaljukits
300-330 Veevalaja
330-360 Kalad

Seega jääb Raekojast täpselt Idasse Jäära märgi "algusmeridiaan", sellele järgneb Sõnn, Kaksikud jne.

Nagu jooniselt näha, ongi Tallinn sellise meetodiga jagatud 12 sektoriks. See, kes sodiaagimärkide printsiipe ja ka Tallinna "hingeelu" põhjalikult tunneb, saab selle joonise järgi kohe aru, et süsteem töötab. Siin tuleb tõesti tunda ka sodiaagimärkide teatud "alkeemilisi" ja holistlikke omadusi, ei piisa vaid sodiaagi "inimlikustatud" omaduste teadmisest. Sest linn kui tervik erineb siiski inimesest kui tervikust.

Jäära algusjoon jookseb läbi Viru väljaku, alguses täpselt piki Narva maanteed, siis kuni Lasnamäele välja. Suurematest objektidest jäävad sinna sektorisse hotell Viru, Kaubamaja ja Teenindusmaja. Jäära printsiip on eelkõige aktiivsus, tegutsemine, algatusvõime.
Märkimisväärne on asjaolu, et Jäära alla käivad ka metallid ja sõjaga seotud sümbolid. Jäära sektor on seotud järgmiste tänavatega: Pronksi, Vase, Raua, Tina, Hõbeda, Terase. Jäära sektoris paikneb ka selline koht nagu Sõjamäe. Ka punane värv käib Jäära alla ja ka Punase tänava leiame me Jäära sektorist. Ka Asfaldi, Betooni ja Paneeli tänavad on tähendusrikkad, kuna Jäära alla kuuluvad ka tehased, vabrikud, üldse primitiivsemat laadi tööstus. Jäära sektoris asub ka tavatult palju tööstushooneid. Lubja tänav kui politsei sümbol on jälle kenasti Jääraga kooskõlas (ka Politsei aed jääb sektorisse sisse).

Sõnni sektorisse jääb tähtsamatest objektidest Lennujaam. Paraku ei ole Sõnni printsiibiga kooskõlas lennujaama tehniline olemus. Sõnn sümboliserib küll suuri asfalteeritud maalahmakaid, kuid lennujaam on siiski midagi rohkemat. Lennujaama oleks võinud rajada hoopis Veevalaja sektorisse. Sõnnis asuv lennuväli kipub tehnoloogiliselt ajast kõvasti maha jääma ning "provintsistub".
Küll aga sobivad Sõnni sektorisse hotell "Olümpia" ja Stockmann (mugavus, hea söök ja jook, materiaalsete hüvede nautimine), Kauka ja Kaupmehe tänav ning peaaegu ka Keskturg - viimased on seotud Sõnni kui raha ja kauplemise sümboliga. Ning Ülemiste järves asuv Lindakivi - kivi kui loodus-element käib (koos Kaljukitsega) Sõnni alla.
Sakala keskus sümboliseerib Sõnni märki kui kapitaalse ja monumentaalse (ehitus)printsiibi kandjat.
Siselinna kalmistu ja Toonela tee on seotud Sõnni kui püsiva maa-märgiga, mullaks saamisega. Samas on siin tuntav ka Skorpioni sektori peegeldus. Ka Keskhaigla on pigem Skorpioni peegeldus.
Sõnni sektor peaks olema üsna stabiilse, ehk isegi pisut aeglase arenguga piirkond. Sinna sobiks ehitada suuri laohooneid, aiandeid ja rasketööstuse ettevõtteid.

Kaksikute sektorisse jääb osa Vabaduse Väljaku kõige elavama liiklusega ristmikust.
Kaksikute sümboliks ongi liikumine, kiirus, sebimine, närvilisus, püsimatus, kommunikatsioon. Kaksikute sektor kesklinnas hõlmab ala Georg Otsa ja Pärnu mnt. ristist kuni Jaani kirikuni. Edasi jäävad sinna tänavad Kentmanni ja Tatari vahelisel alal.

Vähi algusmeridiaan poolitab Jaani kiriku, mis iseenesest on märkimiväärne. Sest Vähk sümboliseerib minevikku, traditsioone, mälu, primitiivsemat religiooni. Vähk on seotud tunnetusega traditsioonilises mõttes. Vähis tunnetab rahvas kõige paremini oma juuri, seotust esivanematega. Ning Vabaduse Väljaku asumine Vähi sektoris ei vaja enam kommentaare. Märkus - üks võimas purskkaev sobiks sinna igatahes kenasti.
Vähk on seotud ka vee-elemendiga ning rohelusega. Nagu näha, jääb Vähi sektorisse Nõmme kui roheline linnaosa, Pääsküla raba ja Männiku piirkond. Kuna Vähi märk sümboliseerib ka kodu ja elamistingimusi, siis võib aru saada sellest, miks Nõmme on nii hinnatud elurajoon.

Lõvi algusmeridiaan jookseb Harju tänava kõrvalt, lõigates Harjuvärava mäge ning Kaarli puistee ja Toompea tänava ristmikku. Lõvi sektor südalinnas algab Kaarli kirikuga ja lõpeb Niguliste kirikuga. Sektorisse jäävad Kiek in de Kök, Komandandi aed ja Neitsitorn, samuti Hirvepark, Lindamägi, Toompea ja Wismari tänavad.
Lõvi sümboliseerib avalikkust, demonstreerimist, efektset esiletoomist, lõbu ja meelelahutust, uhkust ja majesteetlikkust, samuti EGO ning võimuiha. Hirvepark on toonud nii mõndagi avalikkuse ette. Ka on tuntud avalikud objektid Kiek in de Kök ja Neitsitorn - esimene eelkõige seoses näituste korraldamispaigana ja viimane turistide hulgas populaarse lõõgastuskohana. (Neitsitorn jääb Neitsi meridiaanile ka kahtlaselt lähedale).
Lõvi sektor on Tallinna suurim, võttes enda alla ühe "magusama tüki" linnast. Kassi(lõvi)saba nimi räägib iseenda eest. Edasi tulevad Kristiine linnaosa, suurejooneline Kristiine kaubanduskeskus, "Lõwenruh" park (otsene seos lõviga!), Mustamäe ja Pääsküla. Vähi ja Lõvi sektor on linnades alati olnud head elurajoonid ning Tallinna puhul ei pea selles küll keegi kahtlema.
Lõvi on tihti ka sektor, kuhu kiputakse kõike kokku kuhjama - kõikvõimalikke ostukeskusi, meelelahutuskohti jne. Lõvi sektorile võib ka Tallinna puhul prognoosida head tulevikku ja kiiret arengut.

Neitsi meridiaan jookseb läbi Kuberneri aia ja Hirvepargi. Toompea loss jääb seega Neitsi sektorisse, Samuti Pikk Hermann. See on tähtis, kuna lisaks Kaljukitse temperamendile on eestlased ka "maarjamaa rahvas" - siin on seos "neitsi Maarjaga" kui Neitsi märgi sümboliga.
Neitsi sektorisse jääb tervikuna kogu Õismäe ja Harku järv (Kalade sektori peegeldus).
Neitsi üheks printsiibiks on süsteemsus ja korrapära. Igaljuhul on Õismäe suur ringtee äärmiselt korrapärane moodustis. Õismäest võiks tulevikus kujuneda äärmiselt funktsionaalne ja korrastatud piirkond, kus iga pisiasi on läbi mõeldud.
Neitsisse jäävad ka kolm haiglat - Laevastiku, Psühhoneuroloogia ja Pelgulinna haigla. Neitsil on otsene seos ka põetamisega, tervishoiuga, hügieeniga.

Kaalude joon kulgeb läbi Toompea, läbides täpselt Toomkiriku. Huvitav on see, et Jaani kirik jääb Raekojast täpselt lõunasse ja Toomkirik punktipealt läände. Iidses Tallinnas olid need kohad kindlasti väga olulised.
Kaalude sektor võtab enda alla põhiliselt Pelgulinna ja osa Koplist. Kopli piirkonnas on küll tunda pigem Jäära sektori peegeldust.

Skorpioni meridiaan läbib Kopli poolsaare, selle enam-vähem poolitades.
Kopli "aura" vastab täpselt Skorpioni printsiibile - see on äärmuslik fanatism, midagi fataalset ja samas kirglikku, süvenemine ja põhjalikkus kuni põhjaminekuni (või põhjakihtideni) välja. Seda kõike tajume, kui liigume ringi Koplis. Näeme ka seda, et "viisakam" osa Koplist jääb siiki Kaaludesse, aga näiteks "Kopli liinid" jäävad Skorpioni sektorisse. Samuti sobib mainitud omadustega suurepäraselt Paljassaare sadam ja sealne ümbrus. Tuleks võtta arvesse, et sodiaagis on sisulised vastandid (mitte täiend-vastandid) Lõvi ja Skorpion. Kui Lõvi sümboliseerib luksust ja heaolu, siis Skorpion on selle sisuline vastand. Kui Lõvis ehitatakse üles, siis Skorpionis lammutatakse. Seetõttu on vähe usutav, et kunagi võiks Koplist saada eliit-linnaosa. Ainult ehk siis, kui tõesti kõik täiesti uuesti üles ehitada, nullist alates. Taastada ei ole mitte mingit mõtet - kõik barakid maani maha lõhkuda ja uus linnaosa peale ehitada.
Huvitav on märkida, et ka paljuräägitud Naissaar jääb Skorpioni sektorisse. Üks arvamus on, et sinna võiks rajada tõelise City, panna püsti pilvelõhkujad jne. Paraku ei sobi Naissaar lõbustuskohaks absoluutselt. Kui sinna rajada midagi tõsist ja sügavat, müstilis-spirituaalset (näiteks vaimsed keskused, kirikud), võiks saare asustamine veel kuidagi kõne alla tulla. Ja kui saare elu hakkab isevooluteed minema, siis võib Naissaar lõpuks ikkagi välja näha nagu Kopli praegu. Muide, suletud militaar-baasid ja territooriumid käivad alati Skorpioni alla (sõjavägi laiemalt on seotud Jääraga) - nii et Vene sõjaväe sealne tegutsemine oli Naissaare auraga igati kooskõlas.
Kuid hea hoolitsuse ja süsteemi korral võiks tulevikus sinna edukalt ehitada näiteks New-Age (spirituaalse) keskuse. Astroloogid ja üldse psühholoogilised nõustajad võiksid Naissaarel end igati koduselt tunda.
Tuleb mainida ka seda, et Skorpioni sektoris toimub pidev loomeprotsess vaimsel tasandil - seal sünnivad alg-ideed nn. "maatriksid", asjade ja nähtuse energeetilised skeemid, mis siis vaimumaailma süvatasandilt mõjutavad ka kogu materiaalset elu. Seetõttu on oluline hoida Skorpioni sektor korras ja kontrolli all, sest vastasel korral "toodab" sektor halbu vaimsed mõjusid, madalaid tunge ja kirgi.

Amburi joon kulgeb läbi Kalamaja, võttes suure osa sealsetest tänavatest enda alla. Samuti jääb suur osa metsikust (avarast!) Paljassaare poolsaarest Amburi sektorisse.
Amburi üks kandvaid printsiipe on "avarus, vabadus, sõltumatus". Ambur on Vähi sisuline vastand. Mere-äärne tühermaa vastab igatahes hästi Amburi printsiibile. Huvitav on märkida, et sinna kavandatav Admirali elurajoon vastab väga hästi sektori iseloomule - kui arvestada seda, et projekti taga seisab suures osas väliskapital (Ambur - välismaa, pikad reisid, kultuuride segunemine).
Märkus: Amburi sektorisse sobiks väga hästi mõned pilvelõhkujad püsti lüüa. Kunagi võib sellest paigast kujuneda ka loova intelligentsi lemmikrajoon.

Kaljukitse sektorisse jääb linna keskuses kahjuks väga vähe maismaad. Vanalinnas jookseb Kaljukitse joon läbi Laia ja Aida tänava risti, samuti läbi Suurtüki ja Laboratooriumi risti, läbides ka Rannavärava mäge. Suurematest objektidest jääb sektorisse Linnahall.
Ent kui me vaatame ka kaugemaid piirkondi, siis hõlmab Kaljukitse sektor suuremat osa Aegna saarest ja Viimsi poolsaarest.
Kaljukits sümboliseerib võimu, positsiooni, valitsemist. Ei saa ju eitada mere tähtsust Tallinna arengus. Tänu merele on Tallinn saavutanud selle positsiooni, mis ajaloo käigus on välja kujunenud.
Harmoonilised linnad on need linnad, kus meri jääb linnast kas põhja või lõunasse. Kui meri jääb linnast idasse, pärsib see linna kui struktuuri arengut.

Veevalaja meridiaan kulgeb samuti uljalt mere suunas, kuid tabab lõpuks väga ihaldatuid paiku - nagu seda on Pirita ja Merivälja. Veevalaja sektor hõlmab maa-ala alates Maarjamäest kuni Miidurannani.
Veevalajasse jäävad ka kõik reisisadama terminaalid.
Veevalaja sektor sobib ideaalselt puhkerajooniks. Tegelikult on küll lõbude ja naudingute sümbol Lõvi, kuid Veevalaja esindab rohkem mõtestatud puhkust, põnevust ja originaalsust. Näiteks purjetamine käib Veevalaja alla. Pealegi annab alati tunda vastandmärgi peegeldus.
Veevalaja on ka tuleviku sümbol. Ning Veevalaja piirkonnale võib alati prognoosida pidevat ja kiiret arengut, isegi tormilisi muutusi - kahjuks ka torme negatiivses mõttes. Seal ei jää elu kunagi seisma. Me pole hetkel selle mõttega küll harjunud, kuid kõrghoonestuseks paremat paika Tallinnas ei leidu. Varem või hiljem kerkivad sinna pilvelõhkujad. Või püstitatakse sinna midagi muud ekstravagantset. Veevalaja piirkond sobib ideaalselt supertehnoloogiliste ehitiste rajamiseks. Samuti sügavalt eripärase arhitektuuri viljelemiseks. Veevalaja sektor käib alati kaasas kõige uuemate trendidega.
Veevalaja on ka eriliste ja paranormaalsete ilmingute kandja. Seega asub Merivälja objekt igati õiges kohas.

Kalade sektor on Tallinnas samuti üks huvitavamaid.
Kesklinnas on Kalade sektoris sellised tänavad nagu Jõe, Ahtri, Paadi, Lootsi, Tuukri, Nafta, Bensiini, Petrooliumi, Filmi. Kõik need nimetused on Kalade printiibiga kooskõlas.
Kesklinnast kaugemal on Kalade sektori ulatus Maarjamäest kuni Lasnamäeni.
Ainus koht, kus Kalade sektor ka reaalselt merega kokku saab, on ala Kaubasadamast kuni Maarjamäeni. Russalka mälestusmärgi piirkond on Tallinnas tegelikult üks võimsamaid (energeetilisi) kohti, sest seal on reaalne vee-element ka Kalade printsiibi poolt võimendatud. Kadrioru lõbustuspargist kuni Russalkani on seega piirkond, kus võib kogeda või õppida kogema sensitiivseid elamusi.
Kalade magneetilise aura ja peenekoelise müstitsismi kandjad on ju ka Kadrioru park ja Lauluväljak. Viimane on olnud ja ka on siiani rahva kollektiivse "kaifimise" koht. Laulupeod minevikus, Õlle-Summerid ja staaride kontserdid olevikus näitavad selgelt seda, et Lauluväljakul toimub individuaalse üleminek kollektiivseks, leiab aset sulandumine "ühendvälja". Nimetus "Kalad" viitabki mitmusele, paljususele, kollektiivsusele. Ning Kalade märk sümboliseeribki tsükli lõppu, rahu, tardumust, vaikust. Tumm nagu kala - ka sedaviisi öeldakse. Selle teadmise valguses ei pane imestama Metsakalmistu idealiseerimine viimse puhkepaigana.
Kadrioru park on seevastu peene (loodus)ilu säilitaja - see on koht, mille sarnast maastikku mujal linnas ei leidu. Kadriorg on kordumatu fiilingu kandja, natuke mahajäetud, kuid samas magneetiline. Veidi võõras ja elukauge, kuid samas hingelähedane. Tegelikult laieneb see tunne ka paljudele Kadrioru majadele.
Samas on Kalade negatiivne poolus üsna paheline - siia alla kuuluvad narkomaania, äärmuslik boheemlus, vaimsed kõrvalekalded, illegaalne tegevus (kuritegevus), kaos ja korralagedus. Paraku on just selliste printsiipide kandja Lasnamäe piirkond. Eks see kehti kohati ka Lauluväljaku puhul, kuna viimasel ajal kaifitakse seal üsna mitmes plaanis.
Kalade sektorisse jääb ka maalilisem osa Pirita jõest. Samuti läbib Kalade meridiaan täpselt Pirita kalmistu ja Kabelimäe. Tegelikult sobiks Kaladesse ka Pirita klooster, paraku jääb see Veevalaja lõpukraadidesse.
Kalade sektorisse jäävad ka Kose, Iru, Maardu ja Kallavere, samuti Muuga sadam.

---------------

"Ilmakaarte" astroloogia võimaldab määrata ka kahe punkti vahelist suhet. Näiteks võib määrata Pärnu ja Tallinna vahelise suhte. Pärnu asub Tallinnast vaadatuna 5-8 kraadi Vähis. Tallinn Pärnu poolt vaadatuna 5-8 kraadi Kaljukitses. Samamoodi võib vaatluse alla võtta ka konkreetse linna piirides asuvad kaks punkti.

Samamoodi on see süsteem kasutatav ka oma elamise planeerimisel. Näiteks on kasulik töötada näoga põhja või ida suunas (see seisukoht domineerib ka paljudes teistes "ruumiga" seotud õpetustes)
Kui korteris on leitud sümboolne keskpunkt, siis saab sellest lähtuvalt kujundada oma elamise selliselt, et see vastaks sodiaagiringi iseloomule. Sel juhul peaks näiteks köök või magamistuba olema lõunas, töötuba kas põhjas või idas jne. Praktiliselt on kõike klappima saada muidugi üsna ebareaalne ja see ei tohiks ka olla eesmärgiks omaette. Piisab sellest kui mõned olulised kohad (näiteks töötamise ja magamise koht) oleksid "paigas".

***

Põhiline on meeles pidada, et kõik nähtused ja protsessid on omavahel alati vastasmõjus. Kõik on kõigega seotud ja ainult esmapilgul tundub, et maailmas toimuvad sündmused on juhuslikud. Loomulikult on olemas inimolendi vaba tahe ja me võime seda iga hetk kasutada. Kuid kui me oma vaba tahte unustame, kipub kõik siiski kulgema etteantud raamide järgi. Kui me spetsiaalselt ja teadlikult ohjame "vaba kulgemise" reeglit, võime tõesti saavutada midagi täiesti uut. Kuid hoopis sagedamini me seda ei tee (kas siis mugavusest või oskamatusest), laseme asjadel isevooluteed minna ja tulemuseks on üsna fataalne ja etteennustatav tulemus. Kui me üksikisikuna veel suudamegi "süsteemist" välja murda, siis kollektiivsel tasandil (perekonna, firma, riigi ja rahva tasandil) on seda protsessi juba tunduvalt raskem teadlikult juhtida.
Tegelikult on nn. "astroloogiline maailmavaade" väga lähedal sellele, mida tänapäeva füüsikas tuntakse termini all "holograafiline paradigma". Nimelt leiavad paljud füüsikud, et Universumi holograafiline mudel on senistest mudelitest kõige selgem ja loogilisem. Tegelikult on see vaid jalgratta taasleiutamine - juba vanad idamaa targad ütlesid - "nii nagu on üleval, nii on ka all". Tegelikult on vaid Üks Kõiksus - vaid asjade, nähtuste ja inimeste välised vormid on erinevad, sisu on aga kõigel üks - Igikestev ja Lõputu.

PEETER TAMMELA

Selle artikli kohta on 53 kommentaari!

....................................................................................................................
Abhi 2000-12-21 13:05:58

Lisaks veel seda, et kas mitte ei jää Veevalaja sektorisse selline "sügavalt eripärase arhitektuuriga supertehnoloogiline ehitis" nagu Teletorn!

....................................................................................................................
Erik.Arro 2001-01-08 21:22:46Seda ei saa nimetada Tallinna horoskoobiks, vaid ainult Tallinna astroloogilisteks sektoriteks.

Tallinna horoskoop tehakse Tallinnale linnaõiguste andmise hetke kohta või Tallinna esmamainimise aasta kohta (oli vist 1135? kui araablane sellist linna mainis)

EE-st saaks kiiresti mingid aastanumbrid.

Tahaks näha Tallinna horoskoopi!

....................................................................................................................
Abhi 2001-01-09 10:05:37Ega seda horoskoobiks tavamõttes nimetada ei saa jah, aga astroloogias on palju erinevaid valdkondi. Näiteks lokaalruumi astroloogia ja astrokartograafia. Nii et põhimõtteliselt võib seda nimetada Tallinna astrokartograafiliseks horoskoobiks vms. Kuidagi peab ju nimetama...

Aga jah, Tallinna linnaõiguste andmise hetkele võiks küll horoskoobi teha. See oleks päris põnev. Kunagi oleme astroloogide seltskonnas vaadanud sellist kuupäeva nagu 19. juuni 1219 3:00 See oleks siis Taanilinna horoskoop või nii. Töötas küll.

....................................................................................................................
Leenu-moor 2001-02-28 07:12:00

Paneks äkki Tallinna keskpunkti sinna, kus seda traditsiooniliselt on pikka aega peetud VIRU VÄLJAKU keskele. Sealt saab alguse Pärnu mnt ja Narva mnt, selle punktini näitasid teeäärsed kilomeetripostid palju on maad Tallinnasse või mitu kilomeetrit on Tallinnast eemaldutud. Niipalju astrokartograafiast.

Ja linna horoskoobist. Poisid, poisid, enne taanlaste linna oli siin ju ka mingi asustus, äkki peaks hakkama Tallinna alguseks lugema hoopiski seda hetke, kui Linda asetas esimese kivi Kalevi kääpale?
Või saab iga alev, millele linnaõigused antakse enesele äkki sellest hetkest uue horoskoobi. Näiteks maakonnakeskus Rapla, mis veel üsna hiljuti oli alev. Või kuidas koostada horoskoopi Sauele? Mõne aasta eest oli pool Sauet Tallinna linnaosa, teine pool aga alevik, nüüd on kogu Saue omaette linn.
Tegelikult ma ei nori, vaid mind tõepoolest huvitab, kuidas seda teoreetiliselt lahendada. Praktiliselt on lihtsam, kui võtta aluseks kokkulepe (kasvõi näiteks Tallinnale NIME andmisest – oli linn ju vahepeal Kolõvan ja Lindanise ja Reval).

....................................................................................................................
Claron 2001-03-20 15:04:22

Tallinna jaotamine sektoriteks on üks huvitav ajaviide.
Pakun järgmist meelelahutust.
Püüdke jaotada Tallinna kolmekümne kraadilisteks sektoriteks. Ühe sektori tipu asetage näiteks põhja suunas. Jäära või Kaljukitse märgi algusesse.
Jalgige millistesse sektoritesse sattuvad enamus ravi-, vangla-, riigivalitsus-, kõrgharidusasutusi jne.
Kas leiate mingisugust seaduspärasust?

....................................................................................................................
monika 2001-08-03 11:39:21

Mina ei saa aru nendest sekoritest.Palun selgitage.

....................................................................................................................
Abhi 2001-08-03 12:02:02

No mis siin nii väga keerulist on. On linna kaart. Kaardil on kokkuleppeline keskpunkt. Tallinna puhul on selleks võetud Raekoja plats. Keskpunktist lähtudes jaotatakse linn kaheteistkümneks võrdseks sektoriks. Kuna sodiaagimärke on kah 12, siis jagunevad nad ilusti nende sektorite vahel ära. Kaljukits jääb põhja ja ülejäänud järgnevad talle samas järjekorras nagu nad sodiaagiski on.

Nüüd on huvitav vaadata, millised asutused millise sodiaagimärgi piirkonda jäävad. Näiteks Skorpioni piirkonda jääb Kopli. Astroloogias on kuritegevust ja põhjakihti just Skorpioni märgiga seostatud. Tallinnas aga just Koplis põhjakiht elabki ning ka kuritegevus on seal suur. Neitsi märki seostatakse astroloogias meditsiiniga. Neitsi märgi sektorisse jäävad Psühhoneuroloogia haigla, Meremeeste haigla, Pelgulinna haigla jne.

Ühesõnaga point on selles, et sa pead mõistma astroloogilise sümboolika tähendusi, et seda artiklit nautida.

....................................................................................................................
Margit 2001-08-22 13:55:37

K-Kirjastusel ilmub uus ajakiri mis on mõeldud kõikidele astroloogia huvilistele.Vaadata ja tutvuda saab www.kirjastused.com/kkirjastus

....................................................................................................................
kakuke 2001-08-24 13:39:05

"Kaardil on kokkuleppeline keskpunkt. Tallinna puhul on selleks võetud Raekoja plats."

BINGO!

tegemist on kokkuleppelise keskpunktiga. miks aga mitte Vabaduse väljak, Viru väljak, Viru värav vms? mis on kokkuleppe aluseks? suurim koha "külastatavus", tähtsus linnainimeste/külastajate silmis (korraldaks küsitluse ehk?) või see, kui mitu korda keskmiselt kohta massimeedias mainitakse mingi ajaperioodi jooksul (kuritegevuse intensiivsus? massiürituste toimumine? vaatamisväärsuste asukoht?)? iga taolise kokkuleppe kohta võib küsida: AGA MIKS? täpselt samamoodi, nagu Tallinna kui Eesti pealinna asukoht on tingitud kunagistest ja praegustest kokkulepetest (+ muidugi suur hulk muid tegureid), on ka Tallinna keskpunkti valik VAIELDAV kokkulepe."Märkimisväärne on asjaolu, et Jäära alla käivad ka metallid ja sõjaga seotud sümbolid. Jäära sektor on seotud järgmiste tänavatega: Pronksi, Vase, Raua, Tina, Hõbeda, Terase. Jäära sektoris paikneb ka selline koht nagu Sõjamäe. Ka punane värv käib Jäära alla ja ka Punase tänava leiame me Jäära sektorist."
"Neitsisse jäävad ka kolm haiglat - Laevastiku, Psühhoneuroloogia ja Pelgulinna haigla. Neitsil on otsene seos ka põetamisega, tervishoiuga, hügieeniga."
"Sõnn sümboliserib küll suuri asfalteeritud maalahmakaid, kuid lennujaam on siiski midagi rohkemat. Lennujaama oleks võinud rajada hoopis Veevalaja sektorisse."

põhjuslike seoste lahtimõtestamise puhul tuleb üksteisest eraldada tahtlik teadvustatud ning teisalt mittetahtlik teadvustamata tegutsemine/"juhtumine". väheusutav, et tänavanimed on pandud või hooned rajatud eesmärgiga viia need vastavusse Tallinna "horoskoobiga". ehk siis: ei usu, et (linna)arhitektid on istunud projektide kallal, astroloogiaõpik käeulatuses. mis võimalus veel jääks? et mingi seletamatu ning teadvustamata kosmiline jõud tuli ning pani planeerijad nii otsustama?! miks siis see "kosmiline jõud" pole kehtinud igal aja- ja otsustamismomendil? sobivaks näiteks just seesama artiklis välja toodud lennujaama sobimatus Sõnni sektorisse. Sõjamäe ulatub vist (silma järgi, kaardilt mõõtma ei hakanud) Jäära sektorist välja, ka Sõnni omasse. millele see viitab? Sõjamäel on liiga suureks lastud kasvada?!"Samas on siin tuntav ka Skorpioni sektori peegeldus."

kas pole mitte tegemist osava, nutika, juba tõlgendamismeetodis ette nähtud võimalusega a la "kui plaan A ei tööta, on meil olemas ka plaan B"? et kui mingi tunnus või nähtus kohe kuidagi üldpilti (järeldusse) ei sobi, siis on mugav leida mõjutusi kuskilt vastassektorist (muidugi teatud reeglipärasusi järgides ning metoodikas sisalduvatest võimalustest kinni pidades)?

....................................................................................................................
Abhi 2001-08-24 17:40:08

Esiteks ei ole astroloogias põhjuslikkusega midagi pistmist. Olen kuulnud umbes sellist astroloogia definitsioni: "Astroloogia on teadus, mis põhineb mikro- ja makrokosmose paralleelsusel, mille vahel puudub põhjuslik seos". Ehk taevakehad n.ö. "peegeldavad" sündmusi, mitte aga ei põhjusta neid. Jälgides taevakehade liikumist võib teha oletusi sündmuste kohta meie igapäevases elus, täpselt samuti nagu on võimalik teha oletusi mingi objekti liikumise kohta, jälgides temast lähtuva varju liikumist.

Isiklik arusaam asjast on selline, et iidsetel aegadel ehitati maju ja linnu justnimelt astroloogiaõpik käes kuid hiljem see teadmine unustati. Seletamatud kosmilised jõud on kah olemas, kuid mina nende toimemehhanisme ei tunne. Ilmselt sõltub see, mida mingile märgile vastavasse sektorisse linnas parasjagu ehitatakse, sellest, mis planeet parasjagu selles märgis on.

Mis aga puutub Skorpioni sektori peegeldusse, siis selliseid "kõrvalekaldeid reeglist" tõesti esineb kuid need ei ole meelevaldsed. On üldtuntud astroloogiline arusaam, et ühtegi märki ei tohi vaadelda lahus tema vastasmärgist. Need on justkui ühe mündi kaks külge. Kui aga astroloog hakkab rääkima, et Sõnni märgis on tunda Kaksiku peegeldust, siis kisub asi jamaks. Vastasmärgid nagu Sõnn ja Skorpion on omavahel sarnased, kõrvuti asetsevad märgid nagu Sõnn ja Kaksik aga mitte.

Lõpetuseks rõhutan nagu alati, et ma ei tea miks ja kuidas astroloogia toimib aga ta toimib. Need, kes endid teadlasteks nimetavad võiksid selle toimemehhanismi välja uurida. Mina endal sellist kohustust ei tunne. Olen lihtsalt astroloogia kasutaja, täpselt samuti nagu teleka vaataja lihtsalt kasutab telekat ega pea ilmtingimata tundma teleka tööpõhimõtet.

....................................................................................................................
1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-53

Nimi
E-mail