Asteroidid astroloogias

Autor: Abhirama
Kuupäev: 2001-08-17 11:26:05


Astroloogia on palju isiksuslikum kui me arvata oskame. Ta toimib isegi nimede tasandil. Ta toimib Teie nimes, tuntud inimeste nimedes, kohanimedes, linnanimedes ja isegi rahvaste nimedes.
Kui 19. sajandi algul avastati esimesed asteroidid, anti neile eranditult mütoloogilised nimed: Ceres, Pallas, Juno, Vesta jne. Kuid kui asteroide sai rohkem kui tuntud jumalusi, hakati neid tuntud inimeste nimedega nimetama. Samuti anti neile neid avastanud astronoomide abikaasade ja sõprade nimesid. Oma kosmilised nimekaimud tekkisid linnadel ja riikidel. Ning üks asteroid jääb meenutama kassi, kes ühes observatooriumis elades astronoomidega sõbrunes.
Järgnevalt tahakski pakkuda Teile mõningaid fakte asteroididest."Tähed" ja tähed


Ülemaailmselt tuntud lauljate grupp "Peter, Paul, Mary" alustas tegevust 1961 aasta suvel, mil asteroidid nimedega Peter (Nr 1716), Paul (Nr 3525) ja Mary (Nr 2779) samuti taevas ühinesid. Oma nimetused said nad erinevatel aegadel (see selgub nende numeratsioonist) ja erinevatelt autoritelt, kes loomulikult ei olnud lauljate grupiga kuidagi seotud. Asteroidid Paul ja Mary näiteks, identifitseeriti aastaid peale selle grupi loomist. Kuid kas see tähendeb, et kõik kontaktid arvukate Peterite, Paulide ja Maryde vahel oleksid pidanud sellel suvel uue populaarse folk-gruppi sünni põhjustama? Üldsegi mitte, sest vajalik on ka vastava asteroidi seos nende inimeste horoskoopidega. Nii asusid Peteri sünnihetkel asteroidid Peter ja Mary omavahel ühenduses, ning asteroid Paul tegi selle ühendusega sekstiili.
Asteroid Arthur (Nr 2597), mis on nimetatud Arthur Gartfunkeli auks, asus ühenduses asteroidiga Paul (Nr 3525 Paul Simoni auks) 1956 aastal, mil muusikud esmakordselt koolis kohtusid. 1971 aasta alguses, mil artistide teed lahku läksid, olid asteroidid ühenduses Saturniga, ning nad kõik liikusid retrograadselt. Arthuri horoskoobis oli asteroid Paul jõudnud ühendusse Veenusega ja Pauli horoskoobis ühines asteroid Arthur Päikesega.
Kahjuks ei ole veel asteroidi Yoko Ono, kuid see-eest on olemas John Lennoni auks nimetatu. Kui John kohtus 1968 aasta suvel Yokoga, moodustas "tema" asteroid (Nr 4147) stelliumi Veenuse, Marsi ja asteroidiga Tokio (Nr 498). Nimi Yoko tähendab tõlkes "ookeani laps" ja selle kohtumise ajal moodustas asteroid Oceana (Nr 224) kvintiili asteroidiga Lennon.
Eriti hämmastav on fakt, et John Lennoni surmahetkel lähenes asteroid Lennon Marsile ja Neptunile ning tegi kvadratuuri Oceanaga ning seejärel ühenduse Saturni ja Jupiteriga, kusjuures asteroid Tokio täiendas TAU-kvadraati, moodustades täpse oppositsiooni Lennoniga.


Üheksanda maja inimesed

Läänepoolkera ajaloo pöördepunktiks oli Fidel Castro võit Fulgencio Baptisto üle. Vähem kui 100 miili kaugusel USA-st kehtestati marksistlik rezhiim. Sama dramaatiliselt on see sündmus näidatud kosmoses. Kuuba revolutsiooni ajal 1. jaanuaril 1959 aastal asus asteroid Karl Marx (Nr 2807) parralleelis Veenusega ja asteroidiga America (Nr 916)! Asteroid Fidelio (Nr 524 Fidel Castro auks) ühines samal ajal Marsiga.
Asteroidide abil võib kirjeldada ka Eva Brauni traagilist suhet Adolf Hitleriga. Kui nad esmakordselt 1929 aastal kohtusid, lähenesid asteroidid Adolfine (Nr 608) ja Eva (Nr 164) Marsile ning Pluutole. 29 mail 1935 aastal, kui Eva üritas sooritada enesetappu, lähenes asteroid Eva Marsile ja Jupiterile, mis viitab piinavale katsele saavutada vabadust, samal ajal kui mitte midagi märkav Adolf lähenes Neptunile, jäädes sedasi oma illusioonide vangistusse. Nende surmapäeval, 30.aprillil 1945 aastal, ühines asteroid Adolfine Pluutoga ning Eva Marsiga.
Kaks asteroidi on nimetatud Lenini auks: Ulyanov (Nr 2112) ja Wladilena (Nr 852). 1916 aasta detsembris, kui Lenin valmistas ette poliitilist revolutsiooni Venemaal, opereerides marksistliku filosoofiaga, asusid asteroidid Wladilena ja Karl Marx (Nr 2807) täpses ühenduses. Oluline on märkida, et suvaline asteroidide paar, mis liigub kosmoses ligikaudu ühesuguse kiirusega, (nagu Wladilena ja Karl Marx) satub ühendusse väga harva.
8. novembril 1917 aastal, kui "AURORA" teatas uraanlikust muudatusest Venemaal, viibisid asteroidid Aurora (Nr 94), Russia (Nr 232), Karl Marx ja Leningrad (Nr 2046) ühenduses revolutsioonide planeedi Uraaniga. Asteroid Nicolaia (Nr 843), mis on nimetatud Nikolai II auks, viibis nendega oppositsioonis ning ühenduses ettevaatliku ja konservatiivse Saturniga.
Muudatusi NSVL-i juhatuses peale Stalini surma võib samuti asteroidide abil illustreerida. Kui Juri Andropov vahetas 1982 aastal välja Leonid Brezhnevi, viibisid asteroidid Leonidas (Nr 2782) ja Yurii (Nr 3823) täpses oppositsioonis. Võimu ülemineku hetkedel 1984 ja 1985 aastal viibis sureva liidri asteroid ühenduses Jupiteriga, ning uue liidri nimeline asteroid - ühenduses Uraaniga. 1984 aastal oli asteroid Yurii ühenduses Jupiteriga ning Konstantin (Nr 3347) - Uraaniga. Täpselt samasugune asteroidide vastasseis kordus, kui 1985 suri Tshernenko ja tema asemele tuli Mihhail Gorbatshov.
Meile kõigile on teada, et 26. aprillil 1986 sai Tshernobõli tuumaelektrijaam võimsaima tuumaplahvatuse asupaigaks. Asteroid Kiev (Nr 2171) viibis sel ajal retograadse Pluutoga (planeet, mis valitseb tuumaprotsesse) ühenduses ja lisaks sellele ka parralleelis orbiga 33 minutit. Tshernobõl asub Kiievist 33 minutit põhja pool....
Nõukogude Liidu moodustamise horoskoobis asub Marsi ja Uraani ühendusega (näitab horoskoobis plahvatusohtlikke olukordi, nii otseses kui ka ülekantud tähenduses) konjunktsioonis asteroid Armenia (Nr 780) ning ajal mil progressiivne Päike liikus üle selle punkti, algasid dramaatilised sündmused Karabahhis ning toimus maavärin Leninakanis.
Suurte asteroidide hulgast tuleb Venemaa jaoks kõige tähtsamaks pidada asteroidi Ceres (Nr 1) mis valitseb töölisklassi. Ceres oli 1917 aasta Oktoobrirevolutsiooni ajal ühenduses Päikesega. See peegeldub ka NSVL-i vapil: Päike viljapeade foonil ja kuulsad sirp ja vasar - see kõik on Cerese sümboolika, kes kahtlematult kaitses tööliste (sudrate) riiki.
1991 aasta augusti putshi ajal viibis asteroid Moskva (Nr 787) ühenduses Pluutoga, mis sümboliseeris situatsiooni, mil kogu rahvas osales aktiivselt poliitilistes sündmustes. Uue Venemaa horoskoobis (Lipu heiskamine Kremlis 25.12.1991) langeb ascendent 25 kraadi Lõvisse, mis katub Päikese positsiooniga 19 augustil. Selles kaardis asub asteroid Russia (Nr 232) täpses ühenduses asteroidiga America (Nr 916), ning oppositsioonis asteroidiga Ulyanov (Nr 2112) mis omakorda asub ühenduses Saturniga Veevalajas, viidates sellega Venemaa lahtiütlemisele vanadest ideedest ning amerikaniseerumisele.
Leningradi ümbernimetamise ajal asus asteroid Leningrad (Nr 2046) oppositsioonis Musta Kuu ja Neptuniga, mis räägib sündmuse fatalistlikust iseloomust.
Reisipraam "Estonia" hukkumise ajal oli asteroid Estonia (Nr 1541) ühenduses transiitse Päikesega. Asteroidi ühendus Päikesega peaks viitama päeva võtmesündmustele või -mõistetele. Lisaks tegi transiitne asteroid Estonia järgmised aspektid Eesti Vabariigi (24.02.1918) horoskoobi planeetidega: Kvadratuur Pluutoga, mida on alati seostatud rahvamasside, katastroofide ja maffiaga. Ühendus Marsiga viitab samuti vägivaldse iseloomuga sündmusele. Trigoon Jupiteriga toob päevakorda suhted välismaaga ja eriti välisreisid. Ilmselt just see aspekt lubas meile ka abi välismaalt. Sekstiil Neptuniga teeb sündmuse kaasosaliseks mere. Olukorda võimendavad veel quincunx Päikesega ning sekstiil Saturniga. Eesti Vabariigi horoskoobis astesevat Estoniat aspekteerisid sel hetkel aga Kuu trigooniga ja Päike quincunxiga.
Üks enim paikapidav fakt astroloogias ütleb, et kui inimene sünnib päikesetõusul, siis saab ta kuulsaks. Umbes paar tundi peale katastroofi tõusis Päike koos asteroidiga Estonia ning Eesti sai jällegi tuntuks üle kogu maailma.
Konstantin Pätsi horoskoobis moodustab asteroid Estonia kvadratuuri võimuplaneet Jupiteriga. Kuna kvadratuuri peetakse disharmooniliseks aspektiks, siis lõppes ka Pätsi kokkupuude võimuga disharmooniliselt. Pilti täiendab veel asjaolu, et president Pätsi horoskoobis asub Estonia samas punktis kus Eesti Vabariigil Pluuto. Niisiis, Konstantin Pätsi jaoks seostus Estonia kõige enam põhiliste Pluuto valdkondadega - vägivald, repressioon, sõda ning surm.
Eesti Vabariigi sünnikaardis (24.02.1918) paikneb Estonia ühenduses Päikesega.
Eesti taasiseseisvumise ajal (20.08.1991) aga oli Estonia ühenduses Saturniga. Saturni märksõnadeks võiksid olla kõrgeim eesmärk ning elluviimine, teostamine. Ning nagu me kõik hästi teame viidigi sel hetkel täide kõigi eestlaste suurim lootus: taastati Eesti Vabariik.


Selle kirjutise mõtteks ei ole ärgitada astrolooge kandma kõiki asteroide sünnikaartidele ja nende vahele aspekte joonistama. Nostradamusel piisas ennustamiseks seitsmest klassikalisest planeedist. Asteroidide kasutamiseks aga pakuksin järgmise võtme. Kui Teie kliendiks on sopran, kes on olnud kogu elu seotud Aida aariaga Verdi ooperist, siis on ilmselt üsna huvitav jälgida asteroid Aida (Nr 861) paiknemist tema horoskoobis. Sellisest loogikast lähtudes võime me hulgaliselt uut astroloogilist informatsiooni hankida.
Loodan, et käesolev artikkel aitab kaasa mõistmisele, et me elame maailmas kus kõik on omavahel seotud. Mitte miski ei ole juhuslik, kuid samas ei ole ka midagi fataalset. Kõik lihtsalt on tähtedes kirjas. Ja mitte ainult tähtedes, ennustada võib ka puulehtede liikumise või kohvipaksu järgi, häda on ainult selles, et me ei tea kuidas puulehed homme liiguvad. Küll aga on meile hästi teada, kus asuvad planeedid homme või saja aasta pärast ning leides planeediseostele vastavad analoogiad ühiskonnas, võimegi me ennustada. Jääb üle ainult küsida: "Kes on selle kõik tähtedesse kirja pannud?"
Usun , et inimelu mõte ei ole saada astroloogiks või mõnd muud liiki ennustajaks. Inimest, kes astroloogia toimimises veendununa hakkab seda materiaalsetel eesmärkidel ära kasutama, võib võrrelda kalamehega, kes on kinni püüdnud kuldkalakese ning ettepanekule esitada kolm soovi, vastab: Palun lõpeta see vihm ära. Palun tee nii, et kala paremini näkkaks. Palun tee nii, et mul ussid otsa ei lõppeks.
Kui me oleme, kasvõi astroloogia abil, jõudnud järeldusele, et eksisteerib midagi kõrgemat, siis tuleks astuda samm edasi. Ei piisa sellest, et me hakkame end astroloogiks nimetama ja miski muu meie elus ei muutu. Me peame teadvustama kes me oleme , kes on see "midagi kõrgemat", ning millised on meie ja "Kõrgema" vahelised suhted. Selles peitubki täiuslikkus.


____________________________________

Artikkel ilmus esmakordselt ajakirjas Avanemine 1996 aastal.

Selle artikli kohta on 9 kommentaari!

....................................................................................................................
Valor 2002-01-06 12:49:11


Kuna selle artikli kohta pole seni veel ühtki kommentaari, siis lisan esialgu ainult mõned mõtted.
Arvan, et artikkel oli hea aga vajaks kaasajastamist, uuendamist.
Ise arvan, et asteroidid omavad kõige tugevamat mõjujõudu oma lähenemisel Maale.Toime on kõige tuntavam ühenduses mingi planeediga ja eriti Kuuga.
Asteroidide nimetused ei ole juhuslikud.

....................................................................................................................
Helina 2002-02-06 16:31:05

Kuule Valor sa ei ole siin komentaarides nüüd üksi.Ja sa võtsid kõik minu mõtted ära mida ma tahtsin siia kirjutada!!!

....................................................................................................................
A 2002-02-13 01:40:34

kuule helina, sa pole ainuke kellel motted ara voeti! Sorts, anyway

....................................................................................................................
Valor 2002-02-16 23:08:53

Vabandust muidugi aga asteroidide kohta võib ju lõputult mõtteid heietada. Ja tore on et ma pole enam üksi sellel leheküljel.Teema on minu jaoks huvitav, ootan siia rohkemat asteroidide kohta.

....................................................................................................................
y2001@hot.ee 2002-02-17 20:13:11

Kuulge härrased ja prouased astro-huvilised! Võiks ikka oma maili-aadressi ka juurde panna, siis saaks vajaduse korral ühendust võtta. Hr. Valor on oma aadressi avalikustanud, aga Helina antud aadress on küll vale!

....................................................................................................................
Rene 2002-05-22 19:35:56

Mis juhtub 17. juuli 2002?

....................................................................................................................
Trinky 2002-06-12 23:17:56

no 17 juulil on mu yhel sugulasel ja yhel mu sõbral synnipäev nii et jah... !!!

....................................................................................................................
Voldemar 2002-09-04 14:19:38

Lp. Arutlejad. Kindlasti võimaldab asteroidide sissetoomine isikute ja sündmuste astroloogilisse tõlgendusse asja olemusest ja lõpptulemusest paremini aru saada.
Tegeliku olemuse avamine oleneb aga siiski interpreteerija teadmistest ja oskustest ning ka tõlgenduse kättesaadavusest osalis(t)e jaoks.
Eeltoodud näites Eva Brauni ja Adolfi kokkusaamise hetkel tähendas asteroidi Eva lähenemine Marsile asteroidi nime kandvale isikule vaid individuaalset (minoorset) Väikest Õnnetust (-2) omaenda aktiivsuse läbi, kui ta soovib suhet Adolfiga, kes lähenes Kindlale Õnnetusele nii minoorses mastaabis Marsi (-2) läbi kui ka majoorses ehk masside konfliktidega seotud mastaabis, mille eest hoiatas Pluuto (-2).
Eva enesetapukatse ehk Väikese individuaalse Õnnetuse Marsi läbi (-2) neutraliseeris muidugi Suure Õnne ja vedamise planeet Jupiter (+3). Kui ta oleks oma ürituse lükanud natukenegi hilisemale ajale......
Adolf lähenes samal ajal talle ühiskondlikus mastaabis temast sõltumatut Keskmist Totaalset Harmooniat lubavale Neptunile (+2). Nii et individuaalses mastaabis ei saa talle tol ajahetkel midagi ette heita.
Noh, ja Eva jaoks individuaalne Väike Õnnetus (-2) lõppes Adolfi jaoks ühiskondlikul tasandil samasuguse õnnetusega isikliku tahtliku tegevuse läbi.

....................................................................................................................
Abhi 2002-09-04 16:00:42

Hea kommentaar! Kas tohiks lisa paluda?

....................................................................................................................
1-9

Nimi
E-mail